برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم دانش آموزی دختر در مه ولات

برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم دانش آموزی دختر در مه ولات

رییس آموزش وپرورش مه ولات گفت: مسابقات قرآن کریم؛ عترت و نماز گروه سه استان با حضور۳۸۰ دانش آموزدختر از ۱۶شهرستان استان خراسان رضوی در مه ولات برگزارشد.

مهدی جعفری مقدم در گفت وگو با پایگاه خبری مه ولات خبرگفت: مسابقات قرآن؛ عترت و نماز دانش آموزی در گروه ۳ استان با حضور ۱۶ شهرستان (مه ولات؛ احمد آباد؛ سرولایت؛ باخرز؛جلگه رخ؛ خوشاب؛ داورزن؛ درگز؛رشتخوار؛ زاوه؛ صالح آباد؛ کلات؛کدکن؛ کوه سرخ؛ میان جلگه و نوخندان) با جمعیت ۳۸۰ دانش آموز دخترمتوسطه دوره اول از امروز صبح سه شنبه به مدت دوروز درحال برگزاری است.
وی افزود: این مسابقات در ۱۰ رشته ( قرائت؛ ترتیل؛ حفظ؛حفظ ویژه ؛نهج البلاغه ؛اذان؛ صحیح خوانی نماز ؛مفاهیم قرآن کریم ؛ صحیفه سجادیه) و ۵۴ داور استانی قضاوت این مسابقات رابرعهده دارند .
جعفری مقدم تصریح کرد: این مسابقات به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان در رشته های قرآن ؛ عترت و نماز از مرحله آموزشگاهی کشوری برگزار می‌شود که در این مرحله نفرات اول همه رشته های ذکر شده از شهرستان ها به رقابت می پردازند و نفرات ممتاز گروه‌های سه‌گانه استان در رقابت فینال استانی شرکت و منتخبین به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.
وی افزود: مسابقات قرآنی در استان خراسان رضوی به سه گروه تقسیم شده است که گروه اول در ناحیه یک مشهد؛ گروه دوم در شهرستان فریمان و گروه سوم با مشارکت ۱۶شهرستان استان خراسان رضوی در مه ولات برگزار شد.
شهرستان مه ولات ۹هزار دانش آموز دارد که در ۱۱۲مدرسه که ۷۵۰ دانش آموزآن در ۱۲ مدرسه شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند.
مه ولات برای ارائه خدمات فرهنگی به دانش آموزان دو اردوگاه ، دو دارالقرآن و دو کانون فرهنگی تربیتی دراختیار دارد.
فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

برچسب ها :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *