رییس شورای شهر:داروخانه شبانه روزی وآزمایشگاه نیاز مبرم مردم شهر فیض آباد

رییس شورای شهر:داروخانه شبانه روزی وآزمایشگاه نیاز مبرم مردم شهر فیض آباد

رییس شورای شهر فیض آباد گفت:از خواسته های مردم شهر فیض آباد داروخانه شبانه روزی و آزمایشگاه در داخل شهر فیض آباد است.
غلامرضا عزار درجلسه مجمع سلامت شهرستان مه ولات بااشاره به اینکه درداخل شهر فیض آباد آزمایشگاه نیست گفت: در جلسه ای که بادانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۶داشتیم مقرر شد تا یکماه دیگر تکلیف ۳ متقاضی آزمایشگاه بخش خصوصی در سطح شهر مشخص شود ولی تابحال هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
غلامرضا عزار باتاکید براینکه داروخانه شبانه روزی نیاز مبرم مردم این شهر است اظهار کرد: باتوجه به اینکه درمانگاه شبانه روزی حکیم( بخش خصوصی) در سطح شهر فیض آباد مدتی است دایر شده است داروخانه شبانه روزی درکنار آن لازم است که فعال گردد.
وی گفت:مسئولین تنها درمانگاه بخش خصوصی حکیم درخواست حمایت و همکاری بیشتر جهت ادامه فعالیت این درمانگاه شده اند وحوزه درمان در حدتوان تعامل وهمکاری بااین درمانگاه که وجودش نعمتی برای این شهر است راداشته باشد.

فرماندار مه ولات که دیگر سخنران این جلسه بود حق حیات سلامت و کیفت زندگی را بر اساس بند الف حقوق شهروندی جزء حقوق اصلی شهروندان و مردم دانست.
مسعود رنجبربه اهمیت و جایگاه مجمع سلامت اشاره نموده و گفت: مجمع سلامت عبارت است از سازماندهی مبتنی بر فرایندهای اجتماعی، مشارکتی و نظام مند با حضور ذیربطان بخش دولتی و غیر دولتی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان مه ولات ضمن تقدیر از خدمات خیرین شهرستان، اهداف تشکیل مجمع سلامت در کشوررا تسهیل دستیابی کشور به جایگاه اول شاخص های سلامت و عدالت در سلامت، افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد خانواده و جامعه در تامین، حفظ و ارتقا سلامت و شناسایی و تقدیر از برترین های سلامت دانست.

لازم به ذکر است مدتی قبل شهر فیض آباد با جمعیت ۲۰هزار نفری با داشتن آزمایشگاه (خصوصی) به مردم خدمات ارائه مینمود که به دلیل اختلافات داخلی مدت بیش از یکسال است که در شهر فعالیت ندارد وتمام آزمایشات مردم در آزمایشگاه بیمارستان امام رضا(ع)ارائه می گردد؛حال باتوجه به تغییر مدیریت شبکه درمان شهرستان ورییس بیمارستان این شهر که تا بحال خدمات شایانی به مردم ارائه شده است؛ میطلبد پیگیر این مهم که از درخواستهای به حق مردم است باشند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

برچسب ها :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *