مسابقات استانی قرآن کریم دانش آموزی در مه ولات برگزار میشود

مسابقات استانی قرآن کریم  دانش آموزی در مه ولات برگزار میشود

رییس آموزش وپرورش مه ولات گفت:مسابقات قرآن کریم؛عترت ونماز با حضور۶۴۰دانش آموز و۱۶شهرستان استان خراسان رضوی در مه ولات برگزار میشود.

مهدی جعفری مقدم در گفتگو باپایگاه خبری مه ولات خبر گفت: مسابقات قرآن؛ عترت و نماز دانش آموزی در گروه۳ استان با حضور ۱۶ شهرستان (مه ولات؛ احمد آباد؛ سرولایت؛ باخرز؛جلگه رخ؛ خوشاب؛ داورزن؛ درگز؛رشتخوار؛ زاوه؛ صالح آباد؛ کلات؛کدکن؛ کوه سرخ؛ میان جلگه و نوخندان)با جمعیت ۶۴۰ دانش آموز (۳۴۰دختر و ۳۰۰پسر)متوسطه دوره اول برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات در تاریخ ۴/۲الی۴/۷ برگزار خواهد شد افزود:این مسابقات در ۱۰ رشته( قرائت؛ ترتیل؛ حفظ؛حفظ ویژه ؛نهج البلاغه ؛اذان؛ صحیح خوانی نماز ؛مفاهیم قرآن کریم ؛ صحیفه سجادیه) در۸سالن این شهرستان برگزار خواهد شد که در مجموع ۵۴ داور استانی قضاوت این مسابقات را برعهده خواهند داشت.

جعفری مقدم گفت:این مسابقات به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان در رشته های قرآن ؛ عترت و نماز از مرحله آموزشگاهی کشوری برگزار می‌شود که در این مرحله نفرات اول همه رشته های ذکر شده از شهرستانها به رقابت می پردازند و نفرات ممتاز گروه‌های سه‌گانه استان در رقابت فینال استانی شرکت و منتخبین به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

رییس آموزش و پرورش شهرستان مه ولات گفت: تیم ۷۲ نفری این شهرستان نفرات اول پایه های تحصیلی هفتم تا یازدهم دبیرستان های متوسطه دوره اول و دوم در این مسابقات به رقابت می پردازند.
وی افزود: مسابقات قرآنی در استان خراسان رضوی به سه گروه تقسیم شده است که گروه اول در ناحیه یک مشهد؛ گروه دوم در شهرستان فریمان و گروه سوم با مشارکت ۱۶شهرستان استان خراسان رضوی در مه ولات برگزار می شود.
شهرستان مه ولات ۹هزار دانش آموز دارد که در ۱۱۲مدرسه که ۷۵۰دانش آموزآن در ۱۲ مدرسه شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند.
مه ولات برای ارائه خدمات فرهنگی به دانش آموزان ۲اردوگاه ،۲دارالقرآن و۲کانون فرهنگی تربیتی دراختیار دارد.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

برچسب ها :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *